Ülesanded

Ülesanded

Enginaator koosneb kahest osast, eelvoor ja finaal. Eelvoorus on võistlejatel võimalus valida neljast valdkonnast endale kõige meelepärasem. Valdkondadeks on elektroonika, ehitus, infotehnoloogia ja loodusteadused. Eelvooru tulemuste põhjal pääseb 2 võistkonda finaali, kus tuleb lahendada Eesti Energia poolt välja pandud ülesanne.

Otsime elektroonika valdkonda võistlema tudengeid, kellele pakub huvi hobielektroonika ning kellel on kogemusi Arduino poolt juhitud seadmetega. Pakume tudengitele võimaluse panna ennast proovile tõeliste inseneridena. Võistluse käigus saate enda võistkonnaga disainida ning ehitada elektroonikaseadme, mis täidab etteantud tööülesannet. Lahenduse realiseerimiseks kasutavad võistkonnad seadet Arduino Leonardo. Arduino seadmed on viimastel aastatel saanud populaarseks just tudengite ning harrastajate seas. Tööstuses ning teaduses kasutatakse Arduinosid peamiselt prototüüpide ning testseadmete ehitamiseks. Tegu on lihtsasti õpitava tehnoloogiaga, mis sobib nii algajale kui elektroonikahuvilisele.
Hei, ehitushuviline! Kas sul on head ehitusalased ideed, kuid sa ei tea, kus ja kuidas neid rakendada? Kas vaevad pead, kus saaksid oma häid inseneriteemalisi teadmisi käiku lasta? Siis ära rohkem oma pead vaeva, sest oleme leidnud sulle õige koh a. 26. ja 27. aprillil astub Nordecon üles oma uute ja põnevate ülesannetega insenerivõistlusel Engina ator. Nordecon on Eesti üks suurimaid ehituskontserne, mis tegeleb peale ehituse peatöövõtu ka teehoolduse ja betoonitöödega. Pakume kvaliteetset teenust nii äri-, tööstus-, ühiskondlike hoonete ja taristu aladel. Kui tun ned, et just Sina tahaksid end proovile panna ehitusteemalisel võistlusel, kus tuleb jõudu katsuda energiatõhususe ja projektijuhtimisega, siis ei jää Sul muud üle, kui panna kokku 4-liikmeline võistkond, ennast ära registreerida ja head ideed kokku kogud a, sest need tulevad alati kasuks. Kaasa tuleb võtta terav mõistus ja head ideed. Ülejäänu eest vastutame meie.

Infotehnoloogia valdkonda otsime tudengeid, kellele pakub pinget programmeerimine ning pole võõras termin API. Tudengitele pakume võimalust olla väga loomingulised ning kõiki enda oskuseid rakendada olenemata programmeerimiskeelest. Tänapäeval kasutavad programmeerijad tihti API-sid ehk programmiliideseid, millega enda tööd mugavamaks teha ning programmikirjutamist kiirendada. Rakendusliideseid kasutatakse peamiselt tarkvara teekidega, operatsioonisüsteemidega ning veebipõhiselt.

Põhjamaa inimese elukeskkonnas on alati olnud kesksel kohal soojusallikas – me vajame soojust kaheksal kuul aastas ja seda ööpäev läbi. Samuti ei kujuta me enam elu ette ilma elektrita. Meile on üha olulisem teada, kuidas ja millistest allikatest energiat toodetakse ja kuidas see meieni jõuab. Utilitas on Eesti juhtiv energiakontsern, mille põhitegevuseks on soojuse ja elektri tootmine ning kaugkütteteenuse osutamine. Me panustame energiatõhususe, varustuskindluse ja energiajulgeoleku suurendamisse. Utilitase eesmärk on keskkonnasäästlik ja tõhus energia tootmine ja edastamine ning säästliku energiatarbimise edendamine.

Kallinev energia paneb ka Eesti Energia AS ettevõtet oma seni efektiivsena tundunud energeetilisi lahendusi läbi analüüsima, et leida kokkuhoiukohti. Üks olulisi väljakutseid energia kokkuhoiu meetodites on tänapäeval tootmistegevuse käigus eralduva jääksoojuse ärakasutamine. Ehk siis selliste tehnoloogiate rakendamine, mis aita vad seni tuulde lennanud soojuse n-ö teenima panna. Energia suunamiseks kõige mugavam meetod on elektrienergia kasutam ine.