Info

Sa oled tulnud õigesse kohta. Siit leiad vastused kõikidele oma küsimustele.

Võistluse kulgemine

 • 1. Avamine

Neljapäeval, 4.juunil toimub võistluse ametlik algus. Osalejad kogunevad ja tutvuvad oma valdkonna ettevõttega.

 • 2. Sprint

Osalejad lähevad oma valdkonna firma infominutitele, peale mida algab eelvooru SPRINT-ülesanne, mis kestab kuni 4 tundi.

 • 3. Stamina

Peale SPRINT-ülesannet tuleb STAMINA-ülesanne, mis kestab 13 tundi. Võstlejatele on tagatud soe söök, snäkid ja puhkeruum.

 • 4. Reede

Eelvoor lõppeb reedel auhinnagalaga, kus võistlejad saavad puhata, süüa ning parimad võistkonnad pääsevad edasi finaalvooru. Reede jätkub motivatsiooniprogrammiga.

 • 5. Finaal

Finaalvooru ülesanne sisaldab endas komponente kõikide eelvooru valdkondadest. Finaalvoor kestab kuni 24h.

 • 6. Lõpp

Kui finaalülesanne on lõppenud, esitlevad võistlejaid oma töid. Žürii hindab töid ja võistlus lõppeb pühapäeval, 7.juunil finaalvooru autasustamisega.

Korduma Kippuvad Küsimused

Kuidas võistlus välja näeb

Võistlusel on 4 valdkonda: IT, loodusteadused, ehitus ja mehhatroonika. Eelvoor omakorda on jaotatud SPRINT (kestusega kuni 4 tundi) ja STAMINA (kestusega kuni 13 tundi) ülesanneteks. Eelvoorust edasi finaali saavad iga valdkonna 2 parimat võistkonda. Finaalvoor kestab kuni 24 tundi ja sealne ülesanne sisaldab endas kõiki eelvooru valdkondi. Nii eelvoor kui finaalvoor kestavad öö läbi ja lõppevad ennelõunal.

Mis on auhinnad?

Võistluse peaauhinnaks on 3. kohale 300, 2. kohale 500 ja 1. kohale 1000 eurot. Samuti on võimalik osa võtta lisaülesandest, kus on eraldi auhind, ning mitmetest spontaansetest võistlustest (näiteks käesurumine, erinevad meeskonnavõistlused, mälumängud), mille auhinnad on välja pannud meie koostööpartnerid.

Kus ja millal toimub Enginaator?

Võistlus toimub 4.-7. juunil Tallinna Tehnikaülikoolis. Osalema on oodatud kõik abituriendid, tudengid ja keskeriharidust omandavad kutsekoolide õpilased.

Kuidas võistelda?

Võistlemiseks tuleb moodustada 4-liikmeline võistkond. Kui soovid osaleda, aga meeskond puudub, vali registreerimisvormi all, et vajad võistkonda. Meie ajame ülejäänu ise korda.

Kuidas on olmetingimused?

Võistlejatele on tagatud toitlustus ja snäkid. Kuna võistlus kestab mitu päeva, on võistlejatele ette nähtud puhkeruum, kus saab ka magada. Kuna reede õhtul vastu laupäeva ülesannete lahendamist ei toimu (eelvooru lõpp reede päeval ja finaali algus laupäeval), on finalistidel võimalus ööbida Academic Hostelis (Akadeemia tee 11/1.) 

Kas on vajalikud ka mingid eelteadmised?

Võidu tagab igas valdkonnas eelteadmiste omamine. Võistluse ajal on lubatud kasutada info otsimiseks raamatuid, internetti ja võistkonnakaaslaseid. Keelatud on võistkonda mittekuuluva inimese otsene abi (võistkonda mittekuuluv inimene tuleb ja reaalselt teeb ise valmis ülesande lahenduse või osa sellest).

Kas Enginaatoril osalemine maksab?

Võistlusel osalemine on kõigile tasuta. Ainukesed asjad, mis maksavad, on sinu teadmised. Seega võta kaasa oma sõbrad ja osale Enginaatoril!

Mis ettevõtted tänavu osalevad?

 • IT-ülesande paneb välja Tele2
 • Loodusteaduste ülesande paneb välja Eesti Energia
 • Mehhatroonika ülesande paneb välja Stoneridge Electronics AS
 • Ehitusülesande paneb välja Nordecon AS
 • Finaalülesande paneb välja …

Ei saanud küsimusele vastust?

Saada oma küsimused teele aadressil merilin.koorna@enginaator.ee