Info

Sa oled tulnud õigesse kohta, siit leiad vastused kõikidele oma küsimustele.

Võistluse kulgemine

 • 1. Avamine

Neljapäeval, 25. aprillil toimub võistluse ametlik algus. Osalejad kogunevad ja tutvuvad oma valdkonna ettevõttega.

 • 2. Sprint

Osalejad lähevad oma valdkonna firma infominutitele, peale mida algab eelvooru SPRINT-ülesanne, mis kestab kuni 4 tundi.

 • 3. Stamina

Peale SPRINT-ülesannet tuleb STAMINA-ülesanne, mis kestab 12 tundi. Võstlejatele on tagatud snäkid ja puhkeruum.

 • 4. Reede

Eelvoor lõppeb reedel banketiga, kus võistlejad saavad puhata ja parimad võistkonnad pääsevad edasi finaalvooru. Reede jätkub motivatsiooniprogrammiga.

 • 5. Finaal

Finaalvooru ülesanne sisaldab endas komponente kõikide eelvooru valdkondadest. Finaalvoor kestab kuni 24h.

 • 6. Lõpp

Kui finaalülesanne on lõppenud, esitlevad võistlejaid oma töid. Žürii hindab töid ja võistlus lõppeb pühapäeval, 28. aprillil finaalvooru autasustamisega.

Korduma Kippuvad Küsimused

Kuidas võistlus välja näeb

Võistluse osas on 5 valdkonda: IT, loodusteadused, ehitus, elektroonika, robootika. Eelvoor omakorda on jaotatud SPRINT (kestusega kuni 4 tundi) ja STAMINA (kestusega kuni 12 tundi) ülesanneteks. Eelvoorust edasi finaali saavad iga valdkonna 2 parimat võistkonda. Finaalvoor kestab kuni 24 tundi ja sealne ülesanne sisaldab endas kõiki eelvooru valdkondi. Nii eelvoor kui finaalvoor kestavad öö läbi ja lõppevad ennelõunal.

Mis on auhinnad?

Võistluse peaauhinnaks on 3. kohale 200, 2. kohale 400 ja 1. kohale 1000 eurot. Samuti on võimalik osa võtta lisaülesandest, kus on eraldi auhind, ning mitmetest spontaansetest võistlustest (näiteks käesurumine, erinevad meeskonnavõistlused jne), mille auhinnad on välja pannud meie koostööpartnerid.

Kus ja kuna toimub Enginaator?

Võistlus toimub 25.-28. aprill Tallinna Tehnikaülikoolis. Osalema on oodatud kõik abituriendid, tudengid ja keskeriharidust omandavad kutsekoolide õpilased.

Kuidas võistelda?

Võistlemiseks tuleb moodustada 4-liikmeline võistkond. Kui soovid osaleda, aga meeskond puudub, vali registreerimisvormi all, et vajad võistkonda. Meie ajame ülejäänu ise korda.

Kuidas on olmetingimused?

Võistlejatele on tagatud toitlustus ja snäkid. Kuna võistlus kestab mitu päeva, on võistlejatele ette nähtud puhkeruum, kus saab ka magada. Kuna reede õhtul vastu laupäeva ülesannete lahendamist ei toimu (eelvooru lõpp reede päeval ja finaali algus laupäeval), on finalistidel võimalus ööbida Red Emperor Hostelis (Aia 10, Tallinn). Hostelis on ka hommikusöök ning meie poolt on organiseeritud transport öömajja ja tagasi.

Kas on vajalikud ka mingid eelteadmised?

Võidu tagab igas valdkonnas eelteadmiste omamine. Võistluse ajal on lubatud kasutada info otsimiseks raamatuid, internetti ja võistkonnakaaslaseid. Keelatud on võistkonda mittekuuluva inimese otsene abi (võistkonda mittekuuluv inimene tuleb ja reaalselt teeb ise valmis ülesande lahenduse või osa sellest).

Kas Enginaatoril osalemine maksab?

Võistlusel osalemine on kõigil tasuta. Ainukesed asjad, mis maksavad, on sinu teadmised. Seega võta kaasa oma sõbrad ja osale Enginaatoril!

Mis ettevõtted tänavu osalevad?

 • IT-ülesande paneb välja Helmes
 • Loodusteaduste ülesande paneb välja Adven
 • Elektroonikaülesande paneb välja Artec Design
 • Ehitusülesande paneb välja Ruukki
 • Robootikaülesande paneb välja Eesti Energia
 • Finaalülesande paneb välja ABB

Ei saanud küsimusele vastust?

Saada oma küsimused teele aadressil henri.hummal@enginaator.ee. Luban, et me ei hammusta.